• Administration

    Edgar Zimmerman                                         Principal

    Shannon Vaka                                               Vice-Principal

     

    Office

    Damica Mitchell Jackson                               Secretary/Treasurer

    Amanda Moore                                              Office Support/Data Manager

    Heidy Agosto                                                 Interpreter

    Nidia Solano                                                  Lead Custodian 

     

    Dean of Students

    Charmaine Hunter

     

    Pre-K Teachers

    Margo Ford                                                   Pre-K

    Navonya Riggins                                          Pre-K Asst.

     

    EC Pre-K

    Erin Dale                                                      EC Pre-K 

    Rene Forrest                                                EC Pre-K Asst.

     

    Kindergarten Teachers                              Kindergarten Assistants

    Tiara Baker                                                  Shawntease Neal

    Kristie Bostick                                              Patty Jennings

    Lela Moore- Massey                                     Makayla Bynum

    Rachel Raines                                              Beth Wilson

    Alexis Wooten                                              Lynn Toman

    Angelia Citty                                                 Brown

                                                

    First Grade Teachers                                 Floating Assistants

    Elaine Barnes                                              Janke Richardson

    Mckenzie Bostick                                         Surada Watkins - Testing Coordinator

    Lillie Boyd                                                                           

    Eva Elison 

    Lindsay Hance

     

    Second Grade Teachers

    Jasmine Cooper

    Julie Essom

    Tracie Ferguson

    Natalie Penner

    Trevor Ventus   

                     

    Third Grade Teachers

    Crystal Cole

    Darren Echols

    Felicia Freeman

    Andrea Larson

    Julie Rochat

     

    Fourth Grade Teachers

    Tara Devens

    Kylie Lode'

    Trace Young

     

     

    Fifth Grade Teachers

    Jayme McPhatter

    Rebecca Kyslinger

    Miller 

     

    EC Teachers/EC Assistants

    Balastias                                                      EC Resource

    Matthew Butcher                                          EC Resource

    Ladraine Greene                                           EC Resource

    Hayley Almstead                                           EC Adapted Curriculum

    Kayleigh Ferree                                            EC Adapted Curriculum

    SiMone Wyrick                                              EC Adapted Curriculum Assistant

    Erica Beelman                                              EC Adapted Curriculum Assistant

    Prince Stewart                                               EC Teacher Assistant 

    Cynthia Moten                                               EC Teacher Assistant

     Brown                                                          EC Teacher Assistant

     

    Resource

    Kate Clodfelter                                                Occupational Therapist

    Barbara Dobbins                                             Speech/Language

    Kim Pollock                                                     Speech/Language

     

    Specialists

    Elizabeth Carruthers                                      Curriculum Facilitator/Reading Specialist

    Tina Covey                                                     AG  

    Jamie Cyrus                                                   Media Specialist/Technology  

    Rebecca Tucker                                             Music

    Tiffany Harrelson                                           STEM

    Carole Harrington                                           AG

    Emily Lindow                                                  ESL

    Jasmine Breeden                                            Art 

    Daisy Mittman                                                Guidance Counselor 

    Olivia Morgan-Little                                        Guidance Counselor

    Gena Pagano                                                 PE

    Liz Sherrill                                                       Reading Specialist

     

     

    ACES

    Raphael Brown                                                ACES Coordinator

     

     

    Student Services Providers

    Kim Middleton                                                  Nurse

    Tracy Johnson                                                 Social Worker

    Julie Wade                                                       Psychologist

     

    Cafeteria

    Pam Florence                                                   Manager